Dejiny Slovenska a Slovákov – digitálna verzia

od autora: | 28. augusta 2023
Slovenská zem
Slovenská zem
Slovenská zem

Pred časom som si kúpila knihu s názvom Dejiny Slovenska a Slovákov v časovej následnosti faktov dvoch tisícročí od katolíckeho kňaza Milana Stanislava Ďuricu. Z viacerých strán som dlhší čas počúvala – dávno potom, ako som si knihu kúpila – že je potrebné poznať vlastnú minulosť, minulosť nášho národa. Pravdupovediac história ma veľmi nebaví čítať a ak ju čítam, tak len prostredníctvom historických románov. Tak som si prečítala aj príbehy o Čachtickej pani či Žofii Bosniakovej. Ale keď som natrafila na hore uvedenú knihu, kúpila som si ju, že keď budem potrebovať, tak si vyhľadám. Je napísaná chronologicky od 1. do 20. storočia. Prečítala som si nejakú časť a potom som ju odložila.

Neskôr sa začali ozývať tie hlasy z rôznych strán, ako je potrebné poznať našu históriu. Páter z misijnej školy má rád históriu a nejaké veci z histórie nám aj rozprával. Keď sa nás pýtal, v akom storočí by sme chceli žiť, ak by sme si mohli vybrať, nepovedala som žiadne konkrétne storočie, len že by som chcela žiť v období, kedy by bol vo svete pokoj alebo v období, keď žil na zemi Ježiš Kristus. A on mi na to, že dôležité je bojovať, ako katolíci musíme byť pripravení bojovať, alebo niečo podobné. …

Online, PDF, Epub – vyberte si

Rozhodla som sa knihu digitalizovať. Dúfam, že to nikomu nebude vadiť, lebo potom by som sa musela pustiť s tým človekom do rečí plnej argumentov. Kto by vyhral v tomto súboji?

Knihu som rozdelila na deväť častí a tie budú postupne uvádzané v tomto článku. Mám zatiaľ prvé štyri časti hotové a ďaľšie budú nasledovať postupne. Ak by ste si chceli prednostne prečítať ďaľšie časti, môžete tak urobiť na tejto stránke, kde sa nachádza text ďaľších storočí. Keďže piata časť je najdlhšia a je to Slovensko v Uhorskom kráľovstve, je táto časť rozdelená po storočiach. Digitálna verzia piatej časti bude však obsahovať všetky storočia. E-knihy sa budú dať stiahnuť v jednoduchom texte v PDF alebo v krajšom vzhľade v EPUB, či čítať online na webe. Táto digitálna verzia neobsahuje obrázky, a v prípade záujmu o fyzickú knihu si ju prosím kúpte vo Vydavateľstve Lúč či iných dostupných online obchodoch a antikvariátoch. E-kniha má vlastný dizajn, nie je to obálka originálu. Ďakujem za pochopenie.

Online verzie s jednoduchým textom bez obrázkov vo formáte PDF

  1. SLOVENSKO V STAROVEKU
  2. POČIATKY SLOVENSKEJ ŠTÁTNOSTI
  3. PRVÝ ŠTÁT STREDOVEKÝCH SLOVÁKOV
  4. VLASTNÁ CIRKEVNÁ ORGANIZÁCIA A LITURGICKÝ JAZYK
  5. SLOVENSKO V UHORSKOM KRÁĽOVSTVE
  6. SLOVENSKO V ČESKO-SLOVENSKEJ REPUBLIKE
  7. OBNOVENIE SLOVENSKEJ ŠTÁTNOSTI – PRVÁ SLOVENSKÁ REPUBLIKA
  8. SLOVENSKO OPÄŤ V ČESKO-SLOVENSKU
  9. DRUHÁ SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Digitálne verzie

V Apple Books som uviedla samozrejme autora knihy:

Slovensko v Staroveku

Prvé až siedme storočie.


Počiatky slovenskej štátnosti


Prvý štát stredovekých Slovákov


Vlastná cirkevná organizácia a liturgický jazyk


Slovensko v Uhorskom kráľovstve

Stiahnuť z externého zdroja. Formát EPUB.

Desiate až dvadsiate storočie.

Na e-knihe sa pracuje. Online verziu po storočiach si môžete prečítať na tomto odkaze.


SLOVENSKO V ČESKO-SLOVENSKEJ REPUBLIKE

OBNOVENIE SLOVENSKEJ ŠTÁTNOSTI – PRVÁ SLOVENSKÁ REPUBLIKA

SLOVENSKO OPÄŤ V ČESKO-SLOVENSKU

DRUHÁ SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Poznámka: Vydavateľstvo Lúč nemá vedomosť o mojom digitálnom produkte a preto, ak chcete podporiť autora knihy, môžete tak urobiť podľa vášho uváženia. Autorovi môžete poslať napríklad 20 eur a mne 10% zo sumy. Tak budú všetci spokojní. Ďakujem za pochopenie.Aktualizácia: autor diela zomrel v roku 2024. Nech mu dá Pán Boh večnú slávu v nebi.


Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *