Theoria a Mini browser

od autora: | 18. marca 2024
Príručka k aplikácii Theoria – možnosť stiahnutia nižšie

Som nadšenkyňou informačných technológií. Venujem sa tvorbe mobilných aplikácií pomocou blokov a webových stránok. Snažím sa hľadať informácie z oblastí, ktoré ma zaujímajú.

Theoria

Túto aplikáciu som vytvorila hlavne pre seba, aby som všetky technológie mala okamžite po ruke prostredníctvom ich dokumentácií a návodov. Rozhodla som sa ju ponúknuť aj ľuďom, ktorí sa rozhodujú, pre akú platformu by chceli vyvíjať svoje aplikácie. Je ich na svete naozaj dosť. Táto aplikácia obsahuje tie najznámejšie.

Ako správny developer potrebuje neustále pozerať do dokumentácie a overovať si správnosť svojho kódu, tak potrebuje byť aj v kontakte s inými, preto táto aplikácia obsahuje aj prístup k niekoľkým sociálnym sieťam, ktoré by ho mohli posunúť ďalej, napríklad si hľadať aj zamestnanie, či komunikovať s ostatnými developermi.

V súčasnosti sa preferuje často práca na diaľku (remote) a preto táto aplikácia obsahuje aj prístup k stránke, ktorá zobrazuje medzinárodný čas. Tímy sú často zložené z programátorov z viacerých krajín a technológie sú často písané v anglickom jazyku, preto táto aplikácia obsahuje aj prístup k dvom platformám, ktoré ponúkajú zdarma preklad do a z rôznych cudzích jazykov.

Aplikácia obsahuje tiež jednoduchý prehliadač, kde si do riadka môžete zadať akúkoľvek url adresu vo forme https://…. Potom potvrďte modrým podfarbeným tlačítkom. (Nepoužívajte tlačítko mobilného telefónu na potvrdzovanie, má funkciu enteru, to jest prechod do ďaľšieho riadka. Ďakujem.) Tu nájdete aj vyhľadávače Duckduckgo a Google či odkaz na Wikipediu.

Nakoniec aplikácia obsahuje aj základné rozmery, ktoré developerovia i dizajnéri potrebujú pre správne fungovanie svojich aplikácií či zobrazenie svojich výtvorov na sociálnych sieťach.

Mini browser

Je jednoduchá aplikácia typu prehliadača (browsera) webových stránok, ktoré som vytvorila. Je určená hlavne pre ľudí, ktorí chodia na moje weby a čítajú si nové články a nechce sa im neustále vypisovať url adresa do vlastného prehliadača. Ide tu o weby:

Webová stránka www.kreativnatvorba.org sa venuje hlavne informačným technológiám – digitálnym produktom – čo je hlavne písanie recenzií o aplikáciách vlastných i cudzích, tvorba ebookov, online kurzov, webových stránok, mobilných aplikácií a ďaľšieho obsahu.

Webová stránka www.missio-online.sk sa venuje hlavne katolíckej misii. Obsahuje rôzne články a seriály, ktoré majú človeka inšpirovať zamilovať si katolícku vieru i Pána Boha a byť verný/á svojej viere do smrti.

Nakoniec webová stránka www.creativesuzi33.github.io prezentuje moju tvorbu a prácu s technológiami a programovacími či značkovacími jazykmi ako HTML či CSS. Pretože web kreativnatvorba.org je postavený na WordPress CMS, naopak web creativesuzi33.github.com má prezentovať tvorbu webovej stránky prostredníctvom HTML/CSS/JS či rôznych frameworkoch a knižníc. To je otázka budúcnosti. Nateraz je tu len obsah z niekoľkých mobilných aplikácií, ktoré sú dostupné cez webový prehliadač.

Píšem recenzie, tvorím webové stránky a mobilné aplikácie pomocou builderov, či eknihy.

V prípade vášho záujmu o spoluprácu, ma kontaktujte: webapps@techie.com

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *