Repasované Apple iPhony v cene nových Android telefónov

od autora: | 4. januára 2024
smartfón

Vianoce sú už za nami, ale možno práve teraz je vhodný čas si kúpiť zariadenie na komunikáciu, pretože sú v obchodoch väčšie zľavy. V obchodoch je veľký výber produktov, rôzne značky a druhy telefónov. V tejto dobe je čoraz viac využívaný telefón, ktorý má riadny operačný systém, veľkú pamäť, silnú batériu a dobrý procesor. Je pravda, že telefóny od spoločnosti Apple silnou batériou veľmi neoplývajú, zato sú dosť obľúbené, aj keď sú drahé. V origináli sa nedajú nové zariadenia kúpiť často pod 1000 eur. Čo sa týka repasovaných zariadení, tam je cena často podstatne nižšia. Je len treba hľadať obchody a hlavne tie zľavy. Nateraz je ich na trhu naozaj dosť.

Čo je to repasovaný počítač / telefón?

Repasované zariadenia sú zariadenia, ktoré boli už niekým používané, vykúpené a chybné časti boli nahradené novými. Zariadenie sa po vykúpení vyčistí a otestuje, ktoré súčiastky je potrebné nahradiť, aby bolo zariadenie plne funkčné. Je to určite zaujímavá práca a navyše aj dobrá pre spoločnosť, pretože sa šetrí životné prostredie a veci sa zbytočne nevyhadzujú. To je veľký problém súčasnosti, že sa veci rýchlo menia, pritom sa dajú ešte stále využívať. Nie som zástankyňou toho, aby sa zariadenia po roku vyhadzovali na smetisko, ak sú ešte stále funkčné. Môžu sa využiť bežným spôsobom, ako repasované. Môžu ich využívať ľudia, ktorí nemajú veľké finančné prostriedky na nové zariadenia každý rok či dva. Je to otázka prístupu spoločnosti k váženiu si hodnoty vecí. To je však potrebné sa naučiť už v rannom detstve. Ak sa človek nenaučí správne rozlišovať, v dospelosti s tým môže mať problém. Vždy chce všetko najnovšie, najlepšie a ide aj „cez mŕtvoly“. Môžem povedať, že čo sa týka mňa, ak sa mi nejaká vec páči a fungovala by, tak si ju nechám aj dvadsať rokov. To však pri súčasnej výrobe hardwaru či iných vecí je často len fantazmagória, nereálna vec či myšlienka.

Mojím prvým repasovaným zariadením bol notebook HP s operačným systémom Windows. Bolo to jedno výkonné zariadenie a v tej cene som si mohla kúpiť v origináli len základný notebook s procesorom Celeron. Tento mal však lepší procesor a bol výkonný. Moje druhé repasované zariadenie bol macbook z roku 2011 (bolo to v roku 2018) a je stále funkčný. Klávesnica je moja obľúbená, ak môžem porovnávať s inými. Písanie desiatimi prstami je hračkou.

iPhone versus Android

Repasované zariadenia od spoločnosti Apple majú tú nevýhodu, že sa dajú aktualizovať len do určitej verzie. Tak človek môže prísť o novinky operačného systému. Čo sa týka výkonu, repasovaný iPhone so 64GB pamäťou za 300 eur sa dá porovnať s rovnako obdareným, ale novým zariadením od Androidu.

Aké je teda najlepšie riešenie? To záleží na každom jednotlivcovi. Ale v poslednej dobe môžem povedať, po mnohých nezdaroch s telefónmi a vo všeobecnosti zariadeniami s operačným systémom Android (viď môj článok o telefóne Cubot Note), že produkty od spoločnosti Apple sú lepšie aj keď sú repasované, to jest, keď nie sú nové.

V prípade záujmu o tieto telefóny, je dobré si pozrieť aj najvyššiu verziu operačného systému, ktorú môžete mať vo svojom repasovanom zariadení. iPhony kompatibilné s najnovším operačným systémom iOS 17

Obchody s repasovanými zariadeniami: ITya.sk; backmarket.sk; ecophone.sk; – pre porovnanie. Na trhu je však mnoho iných.

Tento článok nie je platenou reklamou na vybrané produkty či obchody.

Ďakujem za prečítanie.

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *