Adventure – Gossip Harbor

od autora: | 14. marca 2024

Poznáte túto hru? Občas mi vie v telefóne vyskočiť reklama s nejakou hrou či aplikáciou. Pár som si ich v januári nainštalovala, že ich teda vyskúšam. Bola som už od začiatku pohoršená a v tomto čase sa moje pohoršenie ešte znásobilo.

Predstavte si, že ma Pán Boh zavolal do misijnej školy s úmyslom evanjelizovať, konať a žiť misijne. A teraz si predstavte, že mám informácie, ako vyzerá spravodlivý život pred Bohom. Keď si to však človek porovná so zápletkou v hre a s postavami a úmyslami, je to ďaleko od spravodlivého života. Pozitívum vidím v tom, že sa viem počas hry zrelaxovať a využívam aj mozog. Sú tam nejaké dialógy v angličtine, takže apka je vhodná aj pre tých, ktorí sa učia tento jazyk alebo si chcú niečo prečítať v angličtine. Taktiež sa človek môže trochu naučiť, ako je to s tým podnikaním, v rámci možností.

Zápletka

Negatívum je už na začiatku a to, že manželka nájde svojho bohatého muža v jeho kasíne sedieť medzi dvoma ženami a následne podáva žiadosť o rozvod. Majú spolu ešte neškolopovinné dieťa. Normál v súčasnosti. Odsťahuje sa, vezme dieťa, manželia sú po tomto incidente okamžite rozvedení. Začína sama podnikať. Pomáhajú jej kamaráti z minulosti. Jeden z kamarátov je homosexuál – ďaľšie negatívum hry z pohľadu Pána Boha i kresťana, keďže je to ťažký hriech, nech si hovorí kto chce, čo chce.

(Ako „zabiť“ deň)

Ďaľšia rana pre mňa bola propagovaná čínska kultúra a čínsky nový rok – rok draka. Drak = diabol v kresťanskom ponímaní. Najväčšia nehorázonsť však je, že ak chcem rýchlejšie postupovať z levelu do levelu, tak je tu každodenná možnosť kupovania určitých balíčkov za reálne peniaze s najvyššou sumou 99,99 dolárov. No, nehoráznosť. Samozrejme, u mňa len free.

Majú aj stránku na facebooku, kde sa môže človek prihlásiť a získať nejaké výhody a webovú stránku s ponukou ďaľších hier. Zhrnula by som to tak, že pre deti je to absolútne nemorálna hra a odporučila by som ju len ľuďom, ktorí majú zafixovaný správny morálny základ.

Píšem recenzie, tvorím webové stránky a mobilné aplikácie pomocou builderov, či eknihy.

V prípade vášho záujmu o spoluprácu, ma kontaktujte: webapps@techie.com

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *