Mobilná aplikácia Milosrdná láska vytvorená za týždeň – podomová návšteva (kaplnky) Panny Márie

od autora: | 16. apríla 2024

Približne v roku 2018 alebo 2019 bola v našom katolíckom kostole návšteva sestričiek Vincentiek. Priniesli nejaké brožúry a knihy a začali nám rozprávať o kaplnke Panny Márie a jej návšteve. Zaujalo ma to a rozhodla som sa napísať do zoznamu. Takto mi chodí kaplnka 2 krát do roka a vždy zostáva u mňa celý týždeň.

Pri kaplnke sú vždy nejaké brožúrky, darčeky pre Pannu Máriu či knihy a poďakovania. Pri jednej z návštev kaplnky Panny Márie som uvidela novú brožúru a zaumienila som si, že vytvorím mobilnú aplikáciu. Práve v tom čase som bola nadšená aplikácou Sketchware, pomocou ktorej som dokázala vytvoriť pekné farebné aplikácie bez toho, aby som vedela programovať. Kód nebolo nutné písať, ale užívateľ už mal mať nejaké znalosti z programovania, lebo bez nich či návodov bolo takmer nemožné vytvoriť nejakú aplikáciu. Videonávodov bolo minimum a tak mi zostávalo jediné, skúšať veci sama. Čítala som si nejaké tutoriály o programovaní, ale nikdy mi nezostalo toľko času, aby som sa programovaniu venovala naplno. Napriek tomu sa mi podarilo vytvoriť niekoľko naozaj pekných a farebných mobilných aplikácií, ktoré sú plne funkčné a odskúšané na Androide 12. Táto aplikácia Sketchware mala nejaké nedostatky, hlavne čo sa týka toho, že sa vytvorené aplikácie nedali uploadovať do Google obchodu pre zastarané API v aplikácii a tiež upravovať aplikácie v Android Studiu, pokým si užívateľ nezaplatil predplatné.

sv. Vincent de Paul

Prepočítavala som si hodiny a čas, ktorý som strávila pri tvorbe tejto aplikácie a bolo to približne 8 hodín denne 6 dní. Povedzme, že som na vytvorenie aplikácie potrebovala 50 hodín a ak by som si brala na hodinu 20 eur, tak by som si mohla pýtať za aplikáciu (ak by som ju tvorila na objednávku) 1000 eur. Samozrejme nejaký čas by som ušetrila, ak by som aplikáciu Sketchware mala nainštalovanú na počítači cez nejaký software a všetky texty by som písala desiatimi prstami. Pretože texty som do aplikácie vkladala cez klávesnicu mobilného telefónu. Ale aj tak by sa mohla cena aplikácie vyšplhať na 500 a viac eur. Najmä, ak by som si vyžiadala financie aj za obrázky, to jest fotky a ich úpravu.

Táto aplikácia je zadarmo, ale ak by ste ma chceli finančne podporiť, môžete tak urobiť cez link nižšie. Ďakujem.

Obsah z mobilnej aplikácie bude (a časť už je) dostupný aj na tomto linku. Rozhodla som sa tak urobiť pri príležitosti vyhlásenia Jána Havlíka za blahoslaveného. Tento nepriateľ komunizmu znášal mnohé príkoria a zomrel na následky krutého zaobchádzania, síce na slobode, ale kvôli tomu, že sa nechcel vzdať svojej viery.

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *