Software pre MS Windows funguje aj na macOS

od autora: | 1. mája 2020

Play On Mac

Pred niekoľkými dňami som natrafila na software „Play On Mac“, čo je vlastne program, ktorý beží na MacBook-och a podporuje software spoločnosti MS Windows. Testovanie sa začalo zaujímavo. Článok, ako všetko pripraviť, aby tento program bežal sa dá nájsť na webe ITnetwork.cz. Sú tu rôzne návody, ako sa naučiť programovať, pracovať v rôznych programoch. Niektoré články sú zamknuté a je potrebné si zakúpiť kredit, aby bolo možné si ich odomknúť. Je však nutné sa aj zaregistrovať. Bezplatné články je možné si prečítať aj bez registrácie.

Mám starý MacBook Pro, je repasovaný, ale funguje celkom dobre. 

Prvý krok, aby fungoval program Play On Mac je potrebné si nainštalovať program XQuartz, potom WineHQ (pozor na vírusuy, odporúčam preskenovať nejakým antivírusom) a nakoniec Play On Mac.

Na webe, odkiaľ je možné si stiahnuť uvedený program pre inštalovanie softwaru pre OS Windows, je možné si stiahnuť ďaľšie programy a taktiež Play On Linux, kde sú programy pre OS Linux.

Program Play On Mac vyzerá trochu zastarane, niečo ako MS Windows XP. Ale niekedy je príjemné vrátiť sa do starých časov Windows XP…

Inštalácia programov

Po nainštalovaní uvedených programov som si povedala, že sa poskúsim nainštalovať nejaký program s príponou .exe. Viac menej sa zaujímam o developerské programy a operačné systémy, tak som si stiahla a nainštalovala program Weblica, ktorý sa používa na vytvorenie webu. Je v nemčine. Je tam možnosť inštalácie aj iných jazykov, ale mne to nefungovalo. Inštalácia prebehla v poriadku a program sa spustil. Druhý program, ktorý som sa pokúšala nainštalovať bol Adobe Photoshop CS4. Tam už vzniklo niekoľko problémov, pre ktoré sa inštalácia nedala dokončiť. Tretí program, ktorý som sa pokúšala nainštalovať bol SketchUp. V tomto prípade to prebehlo tiež v poriadku, program sa spustil a bežal. 

Ale keďže môj záujem bol len čisto teoretický a taktiež pre mimimum miesta na disku som v testovaní ďaľších programov nepokračovala. 

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *