Novinky v roku 2023

od autora: | 11. marca 2023

Nový rok pre katolíkov začal prvou adventnou nedeľou ešte v roku 2022 a svetský rok začal prvého januára 2023. V minulom roku, začiatkom adventu som sa rozhodovala, že začnem pracovať na nových veciach.

Sväté písmo a Katolícke čítanie

V prvom rade je to práca na portáli so slovenským Svätým písmom, ktoré mi uľahčuje citovanie rôznych spisov Biblie. Ďaľšie nové dielo nazvané Katolícke čítanie je denne uverejňované a obsahuje diela svätcov ako sv. Tomáš Kempenský, sv. Alfonz Mária de Liguori, sv. sestra Faustína či bl. Carlo Acutis. Katolícke čítanie je rozdelené podľa dní a modlitby posvätného ruženca po novom, to jest aj s ružencom svetla, ktoré schválil pápež sv. Ján Pavol II. Ide tu o to, v ktoré dni sa modlíme ruženec. Napríklad v nedeľu a v stredu sa modlíme slávnostný ruženec a vo štvrtok ruženec svetla. V piatok a utorok sa môžeme modliť bolestný ruženec, ktorý sa modlíme aj počas pôstneho obdobia, ktoré práve prežívame a radostný ruženec sa modlíme v pondelok a v sobotu. Katolícke čítanie nájdete na webe Sanctum Vitae, čo je z latinčiny preložené ako svätý život.

Komentáre a online kurzy

Od nového roku mám tiež nový web s názvom Commentary, kde uverejňujem každý týždeň jeden komentár na rôzne veci a udalosti doma i vo svete, ktoré ma zaujali. Sledujem tiež stránku na sociálnej sieti o programovaní a čítam si samozrejme príspevky a reakcie. Týmto spôsobom som sa dozvedela o platforme, ktorá sprostredkúvava svoj nástroj na tvorbu webových stránok, ktorú som tiež vyskúšala. Je zatiaľ v demo verzii a nájdete ju pod názvom Mission & Learning. Tak som nazvala aj tento portál (nie url adresu), kde práve čítate tento text. Tamten web je len demo verzia a v prípade nejakého pádu, si môžete obsah kurzov (dôvod, pre ktorý som si založila nový web) pozrieť aj na tomto webe. Ku každej časti kurzu je pridaný aj kvíz na zopakovanie vedomostí. Kurzy budú postupne dopĺňané. Vzdelávanie je dôležitá súčasť života a platformy vyučujúce aj katolícke pravdy sú na hranice minima.

Znalosti a schopnosti

Ľudí by mohlo zaujímať, či mám nejaké predpoklady alebo vedomosti na takúto činnosť. Krstom som sa stala Božím dieťaťom i ohlasovateľkou evanjelia. Navyše, Ježiš Kristus ma zavolal do misijnej školy a šla som. Čo sa týka vzdelania z oblasti informačných technológií, som skôr samouk, vzdelávam sa pomocou kníh a internetu. Technológie ma zaujímajú, mám v pláne sa ďalej vzdelávať v tejto oblasti.

Prajem všetko dobré a ďakujem za prečitanie.

(Článok je aktualizovaný. Stránka kreativnatvorba.org je preinštalovaná a obsah bude postupne pridávaný.)


Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *