Mobirise

od autora: | 11. septembra 2020

Počas surfovania na internete a hľadaní rôznych informácií som natrafila na reklamu, ktorá pozývala na voľné stiahnutie nástroja na tvorbu webových stránok s názvom Bootstrap Builder. Neodolala som a klikla na odkaz s tým, že daný program určite odskúšam.

Po kliknutí na odkaz sa dostanete na jednoduchú webovú stránku, kde máte na výber si stiahnuť nástroj na tvorbu webových stránok na počítačoch s operačným systémom Windows a pre MacOS. Aplikácia má názov Mobirise.

Inštalácia a spustenie

Po stiahnutí som si aplikáciu nainštalovala bežným spôsobom. Po spustení sa musíte buď zaregistrovať na webovej stránke alebo sa prihlásiť pomocou vášho účtu, ktorým sa prihlasujete na Facebook alebo Gmail. Po prihlásení sa vám otvorí okno, kde máte na výber rôzne možnosti na vytvorenie webovej stránky pomocou blokov.

Mobirise - aplikácia na tvorbu webových stránok.
Mobirise – aplikácia na tvorbu webových stránok

Je tu na výber niekoľko tzv. free pluginov, resp. rozšírení (Extensions), ako napr. pre Sociálne siete, SoundCloud, Translator, Instagram. Ostatné pluginy a témy sa pohybujú v cene od 39 – 49 dolárov. Je tu aj jedna Free Téma, kde môžete vkladať rôzne bloky podľa vášho uváženia.

Mobirise - rozšírenia (Extensions)
Mobirise – Extensions

Publikovanie

Potom ako si naukladáte všetky bloky podľa vašich predstáv a vložíte si obsah ako text a obrázky, odkazy na sociálne siete a ďaľšie informácie, môžete si svoju webovú stránku pozrieť pomocou ikony „oka“ a ak sa vám váš výtvor páči, môžete svoj web publikovať. To urobíte tak, že po kliknutí na „Publish“ zadáte do príslušného riadku názov vašej webovej stránky a kliknete na „Publish“. Podľa množstva obsahu sa vám váša webová stránka uverejní na webe www.mobirisesite.com. Je to však len free verzia a preto názov vašej webovej stránky bude vyzerať asi takto: https://outlineofwebsite.mobirisesite.com

Je to vlastne jednoduchá ukážka mojej tvorby webovej stránky pomocou aplikácie Mobirise.

Aplikácia či program na tvorbu webových stránok je jednoduchý a aj vo free verzii je možné vytvoriť pekné webové stránky. Cena plnej verzie sa pohybuje okolo 150 dolárov, čo sa mi zdá v porovnaní s napr. offline aplikáciou pre MacOS s názvom Sparkle dosť. Je to už cena po 97% zľave. Je tu však na výber viac už spomínaných pluginov a tém a obrázky je možné vkladať s free dostupného zdroja Pixabay.

Pomocou tohoto nástroja na tvorbu webových stránok vytvoríte webovú stránku, ktorá bude pekne vyzerať na všetkých dostupných zariadeniach ako mobilný telefón, tablet či počítač. A môžete sa o tom presvedčiť, keď kliknete na ikonu hore v tvare mobilného telefónu (Mobile View) či obrazovky počítača (Desktop View).

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *