Deus Caritas Est 2 a Tajomstvo Márie

od autora: | 29. apríla 2023
Pán Ježiš Kristus a Panna Mária

Viete, že tento obrázok Ježiša Krista a Panny Márie je môj najobľúbenejší? Rozhodla som sa zaradiť ho na obal druhého čísla online časopisu Boh je Láska. Vychádza pod jednotným názvom Deus Caritas Est na Apple Books i na tomto webe. Prvé číslo je vo formáte PDF a druhé vo formáte EPUB.

Námet na druhé číslo časopisu

V podstate som človek, ktorý robí veci tak, že až dostanem myšlienku, tak konám. Veľmi nepremýšľam nad tým!!! Áno, je to dosť problém v strete s ľuďmi. Možno je to spôsobené tým, že na mňa pôsobí Božia Prozreteľnosť a veci sa proste dejú.

Už dlhšie som premýšľala, čo dať do druhého čísla časopisu, ktorý vychádza dosť nepravidelne, vlastne ďaľšie číslo až takmer po roku. Už som si myslela, že nedostanem žiadnu inšpiráciu, ale prišla. Bolo to určité vnuknutie a myslím, že dosť dôležité. Celé číslo je zamerané na prípravu a na zasvätenie sa Ježišovi Kristovi rukami Panny Márie. Nie je to môj výmysel, ale táto vec je známa už niekoľko stoviek rokov. Zdá sa však, že nie je až tak známa, hlavne ľuďom svetským. Patrí totiž len vyvoleným. Prišiel s ňou svätý Ľudovít Mária Grignion z Montfortu. On sa zase odvoláva na svätcov, ktorí mali vo veľkej úcte Pannu Máriu a Ježiša Krista. Kto sa chce zasvätiť týmto spôsobom Ježišovi Kristovi a Panne Márii, stáva sa ich doživotným dobrovoľným otrokom a slúži im svojimi skutkami, obetami a modlitbami. Oni potom použijú všetky tieto skutky, obety a modlitby za duše v očistci alebo za obrátenie hriešnikov. Vlastne človek si nie je istý, pre koho všetko to naše úsilie pôjde, lebo je to všetko v réžii Panny Márie.

Máj je mesiac Panny Márie

Tiež som premýšľala a v súvislosti s Panou Máriou a mesiacom Máj ma napadlo, že by bolo fajn, keby sa mi podarilo prepísať knihy od Grigniona a uverejniť ich tu, na Apple Books či iných platformách. Ako som sa už vyjadrila aj na inej stránke, nemám s tým problém uverejniť tieto knihy, ak sú v mojom vlastníctve a kúpila som ich za svoje peniaze. Je to dobrý skutok, keď sa o tieto informácie podelím s ľuďmi, ktorí o to stoja. Najmä, ak je v nedohľadne ich ďaľšie vydanie. Aj tak sú tie knihy len pre vyvolených, ktorých má Panna Mária na muške, o ktorých sa sama stará. Takže určite nič nepokazím alebo neprekazím nič Panne Márii, ak tu a tam nejakú dobrú knihu uverejním. Samozrejme, celá táto vec ma napadla v súvislosti s druhým číslom časopisu Deus Caritas Est a jeho obsahom – zasvätenie sa Ježišovi Kristovi rukami Panny Márie. Veď mnoho vecí obsahuje aj táto kniha. Sú to hlavne dôležité praktiky a modlitby pre predurčené duše. Tie osoby sú skryté v Márii (to jest v Panne Márii) a ona sa o nich stará so všetkou láskou.

Aplikácie na čítanie týchto súborov

Súbory sú vo formáte .epub a to znamená, že sa dajú otvoriť na viacerých zariadeniach, ktoré majú nainštalované čítačky .epub či .pdf. Ak máte Android smartfón a používate aplikáciu Knihy Play od spoločnosti Google, po stiahnutí ktorejkoľvek eknihy (.epub či .pdf) si ju môžete uplodadovať do tejto aplikácie. Samozrejme, musíte mať prístup do svojho účtu a byť pripojení na internet. Tieto eknihy sa prispôsobia veľkosti obrazovky zariadenia a môžete pohodlhne čítať. Všetko dobré prajem.


Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *